کدام تیمها به دور حذفی لیگ قهرمانان صعود کردند؟
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۴۰۲ | کد خبر: ۳۹۱۹۱۰۵۷
بارسلونا نیز به رئال مادرید پیوست و توانست صعودش را به دور حذفی لیگ قهرمانان قطعی کند.
به گزارش خبرگزاری ایمنا، پس از بازیهای سه شنبه شب در دور پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، حالا ۱۰ تیم حضورشان را در مرحله یک هشتم نهایی قطعی کردند.
باواریاییها در گروه A با دو بازی مانده به پایان صدرنشینیشان را قطعی کردند.
بیشتر بخوانید:
اخباری که در وبسایت منتشر نمیشوند!
سناریوی مشابهی در گروه D وجود داشت، جایی که رئال سوسیداد و اینتر به سرعت دو جایگاه برتر گروه را به دست آورد و صدرنشین این گروه تنها چیزی است که باید در ادامه بازیها مشخص شود.
بارسا و دورتموند آخرین مسافران یک هشتمبا پیروزیهای اتلتیکو مادرید مقابل فاینورد و لاتزیو برابر سلتیک، این دو تیم نیز حضورشان را در مرحله یک هشتم نهایی تثبیت کردند. البته صعود بوروسیا دورتموند، مسلماً تا به اینجای فصل چشمگیرترین موضوع بوده است. قهرمان لیگ قهرمانان در سال ۱۹۹۷ که در گروه مرگ در کنار آث میلان، پاری سن ژرمن و نیوکاسل یونایتد قرار گرفت، سومین پیروزی متوالی خودش در این گروه را در سن سیرو به دست آورد تا اولین تیمی شود که از گروه F راهی دور بعد میشود.
سرانجام، بارسلونا پس از ناکامی در لیگ قهرمانان در دو فصل اخیر، پس از پیروزی روز سه شنبه مقابل پورتو، راهی دور بعدی شد. شاگردان ژاوی هرناندس پس از باخت به شاختار دونتسک شانس صعود را از دست دادند اما به لطف پیروزی مقابل پورتو صعودشان را به دور بعدی قطعی کردند.
تیمهای راه یافته به مرحله یک هشتم نهاییبایرن مونیخ
رئال مادرید
رئال سوسیداد
اینتر
اتلتیکو مادرید
لاتزیو
بوروسیا دورتموند
روز ششم مرحله گروهی چه زمانی برگزار میشود؟دیدارهای نهایی مرحله گروهی در روزهای سه شنبه ۲۱ و چهارشنبه ۲۲ آذر برگزار میشود و چهره تیمهای راه یافته به دور بعدی مشخص میشود. قرعه کشی دور یک هشتم نهایی این رقابتها نیز ۱۸ دی انجام میشود.
تیمهای راه یافته از یک گروه و تیمهای هموطن در این دور برابر هم قرار نخواهند گرفت.
منچسترسیتی
لایپزیگ
بارسلونا
روز ششم مرحله گروهی چه زمانی برگزار میشود؟دیدارهای نهایی مرحله گروهی در روزهای سه شنبه ۲۱ و چهارشنبه ۲۲ آذر برگزار میشود و چهره تیمهای راه یافته به دور بعدی مشخص میشود. قرعه کشی دور یک هشتم نهایی این رقابتها نیز ۱۸ دی انجام میشود.
تیمهای راه یافته از یک گروه و تیمهای هموطن در این دور برابر هم قرار نخواهند گرفت.
کد خبر 708123منبع: ایمنا
کلیدواژه: مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا دور حذفی لیگ قهرمانان اروپا تیم های حاضر در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا شهر شهروند کلانشهر مدیریت شهری کلانشهرهای جهان حقوق شهروندی نشاط اجتماعی فرهنگ شهروندی توسعه پایدار حکمرانی خوب اداره ارزان شهر شهرداری شهر خلاق تیم های راه یافته برگزار می شود یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان مرحله گروهی دور بعدی سه شنبه تیم ها
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را بهطور اتوماتیک از وبسایت www.imna.ir دریافت کردهاست، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایمنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۹۱۹۱۰۵۷ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
خبر بعدی:
هشت تیم برتر جام حذفی را انتخاب کنید
به گزارش ورزش سه، دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی امروز برگزار میشود و تیم های صعود کننده به مرحله بعدی مشخص خواهد شد.
مسرفسنجان روز گذشته با شکست دادن پیکان در ضربات پنالتی به عنوان اولین تیم به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.
حساسترین مسابقات بین تیم های آلومینیوم اراک و پرسپولیس - تراکتور و ذوب آهن برگزار خواهد شد و تیمهای بالانشین لیگ برتر به مصاف هم خواهند رفت.
ملوان، هوادار و گلگهر سیرجان مقابل تیم های لیگ یکی بازی خواهند کرد و با انگیزه ای که این تیمها برای خلق شگفتی دارند جدال های جذابی رخ خواهد داد.
دو تیم مس کرمان و چادرملو اردکان هم تیمهای لیگ یکی هستند که با صعود به مرحله بعدی احتمال خلق شگفتی بیشتر و حضور در نیمه نهایی را افزایش خواهد داد.
برنامه های بازیهای امروز به شرح زیر خواهد بود:
مس کرمان - چادرملو اردکان 17:45
فجرسپاسی - گلگهر سیرجان 18:00
آلومینیوم اراک - پرسپولیس 18:15
هوادار - مس سونگون 18:15
ملوان - سایپا 18:30
تراکتور - ذوب آهن 18:30
استقلال ملاثانی - سپاهان 19:30
با توجه به شرایط تیمها و فرمی که دارند شما حدس بزنید که 7 تیم صعود کننده از مرحله جام حذفی کدام تیم ها خواهند بود؟